Siden jeg først er i curry modus om dagen må jeg bare dele denne super gode og raske kyllingretten til Helene. Den smaker vanvittig godt, har få ingredienser og er enkel å lage.
Oppskriften er egentlig med kyllingfilet, men jeg hadde kyllingkjøttdeig for hånden og brukte den.
Hvis du er av den hotte typen kan du gasse på med curry paste til svettedråpene pipler i panna og du nærmest får horn og hale, eller du kan modere deg og nyte en rund og smakfull curryrett med kokosmelkens litt søte ettersmak.
Oppskrift til 3 personer:
Jeg brukte 400 gram kyllingkjøttdeig, 1 rød paprika og 1 løk i strimler, 2 finhakkede hvitløksfedd, 1/3 finskåret grønn chili, 1 boks kokosmelk og litt frisk persille.
Serveres med kokt (fullkorns) ris.
Varm litt olje i pannen og ha i hvitløk og chili noen sekunder først.
Tilsett og stek kyllingen, enten du bruker filet eller kjøttdeig.
Ha i den strimlede paprikaen og løken. Surr det hele i 2 minutter før du legger kjøtt, paprika og løken til siden. Så varmer du curry pastaen i en liten dæsj olje i pannen og tilsetter kokosmelken. Rør det godt sammen før du har kjøttet og grønnsakene tilbake i pannen.
Serveres med kokt ris og toppes med litt frisk persille eller koriander 🙂
Få ingredienser, men mye smak!!
2 kommentarer om “Helene’s Red Thai Curry kylling med ris”